drzwi, okna PCV, bramy garażowe Krosno

»Okna PCV, okna drewniane

   
Pol-skone logo Włoszczowa logo
 
Petecki logo
Największy w Polsce producent okien i drzwi w systemie Rehau, wielu odmian profili okiennych.
   
Światło dostarcza nam energii i radości. Ciepło i cisza pomagają wypocząć. Każdy z tych komponentów szczęścia jednoznacznie kojarzy nam się z domem - oazą pokoju, w której czujemy się bezpiecznie i dobrze. W uzyskaniu tej szczególnej harmonii ogromne znaczenie mają okna… Chronią nas przed wiatrem, deszczem i hałasem. Dostarczają niezbędnego dla dobrego samopoczucia słońca. Zimą zatrzymują ciepło w naszych domach, latem izolują przed gorącem. Są ozdobą naszych wnętrz, a także punktem, który łączy nasz świat ze światem zewnętrznym.

W zależności od typu konstrukcji wyróżniamy:
- okna drewniane,
- okna aluminiowo-drewniane,
- okna PCV.

Dużą sztywność i stabilność wymiarów oraz znacznie lepszą izolacyjność cieplną niż okna PCV zapewnią nam okna drewniane i aluminiowo-drewniane.

Wybór okna PCV to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również większa odporność okna na czynniki atmosferyczne. Okna z PCV oklejone folią imitującą drewno cieszą się dużą popularnością i prawie nie wymagają żadnej konserwacji. Kupując okno z PCV warto zadbać o jakość produktu:
- ramy PCV klasy A lub B,
- grubość całkowita ramy powinna posiadać pewną ustaloną wartość,
- rama ma budowę kilku-komorową(5-6).

Wysoką izolacyjność termiczną okien PCV dają tzw. ramy ocieplane.

Wbrew pozorom ważny jest wybór szyby o określonych parametrach izolacyjnych. Istotnym parametrem technicznym jest izolacyjność cieplna oznaczana wskaźnikiem "Uw". Powinna być jasno określona przez producenta nie tylko dla samej szyby, ale dla całego okna. Na wielkość wskaźnika przenikania ciepła wpływa przede wszystkim wielkość powierzchni przeszklonej i rodzaj materiału. Niższa wielkość wskaźnika oznacza lepszą izolacyjność cieplną.

Izolacyjność akustyczna to kolejny ważny parametr techniczny, który oznaczamy wskaźnikiem "Rw" i podajemy w decybelach(dB). Na wybór nominalnej wielkości tego parametru ma wpływ lokalizacja naszego mieszkania i poziom hałasu z zewnątrz. Podstawowa izolacyjność akustyczna to okna 25dB(tereny wiejskie). Obszary wielkomiejskie, gdzie jesteśmy narażeni na bardzo duży poziom hałasu wymagają już okien 35dB. Właściwy sposób montażu okna i budowa szyby ma duży wpływ na izolacyjność akustyczną. Montując okna w wykonaniu "szczelnym" należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta w sprawie wentylacji pomieszczeń.

Okna antywłamaniowe klasyfikuję Norma Europejska EN-1627-30 i są oznaczone certyfikatem, który posiada numer i nazwę jednostki odpowiedzialnej za nadzór. Decydując się na zakup tego typu okien warto o tym pamiętać.

O firmie | Nasza oferta | Galeria zdjęć | Kontakt | Polityka cookies